האתר הזה מתפקד בדיוק כמו רוב מוחלט מהאתרים באינטרנט, אבל ההבדל המהותי בין האתר הזה לבין אתרים אחרים הוא שהתוכן באתר הזה לא מהווה יעוץ או תחליף ליעוץ, ואין שום התחייבות לנכונות הנתונים שמוצגים פה באתר – ולכן יש לקחת את כל מה שמוצג פה באתר בערבון מוגבל ולא כהמלצה שמתאימה לצרכים היחודים של כל מבקר באתר הזה.

כל זה ברור ויפה, אבל עדיין זה מסמך משפטי כי מדובר בתנאי השימוש באתר אז תקראו עד הסוף ותסכימו או שתצאו מהאתר אם אתם לא מסכימים – החלטה שלכם.
אז הייתי יכול לכתוב סוג של מסמך משפטי בשפה היבשה המקובלת אם היייתי רוצה, וזה היה נראה בערך ככה:

הגלישה והשימוש באתר זה, על השירותים השונים אשר יינתנו בו ו/או באמצעותו מפעם לפעם (להלן: “האתר”) הינם בכפוף להוראות ולתנאים המפורטים להלן…. (בלה בלה של עו”דים פרהיסטורים)

בגלל שאני זה אני, אז בחרתי להסביר בשפה פשוטה מה הם התנאים שלהם אתם מסכימים מעצם הגלישה שלכם באתר, וברשותכם לצורך הנוחות אשתמש בלשון יחיד בגוף זכר בשיל לפרוס מולכם את תנאי השימוש באתר והתנאים החוזים שאליהם אתם מסכימים בעצם גלישתכם באתר:

ראשית הכי חשוב לי שתבינו שהתוכן המוצג באתר אינו מהווה תחליף ליעוץ שיווקי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, כמו כן, המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי ובלתי עדכני. ולכן תמיד מומלץ להיוועץ באיש מקצוע לפני שאתם מבצעים פעולות שנוגעות לכסף או התחיבות חוזית כזו או אחרת.

לידיעתך, יעוץ מוגדר במתן יעוץ במישרין או עקיפים או בכל דרך לאדם אחר בנוגע בכדאיות פעולה כזו או אחרת ולכן לא תמצא פה גם המלצה על מוצרי השקעה כגון ניייר ערך (כלל אג”ח ממשלתי) ומסיבה זו גם אסור להמליץ על מוצרים בתגובות, וכל תגובה או תוכן שיכללו המלצות ימחק ללא הזהרה או הודעה מוקדמת.

חשוב גם להבין שכל מי שמסתמך על התוכן שמוצג באתר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד, והאתר ובעליו לא יישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים.

בעלי האתר והכותבים בו הם משקיעים חובבנים, ללא השכלה או ניסיון מקצועי רשמי בתחום ההשקעות, והם עשויים לקנות ו/או למכור ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או בנכסים הפיננסיים הנזכרים באתר זה.

האתר הוא רק פלטפורמה דיגיטלית להצגת דעות ורעיונות של בעלי האתר (להלן: בעלי האתר) על נושאים, פנסיונים, פיננסיים, עסקיים ובכלל. כל מה שמוצג פה משקף את הדעות האובייקטיבית של בעלי האתר בלבד.

לכן נחזור ונציין שאין לראות בתוכן באתר ייעוץ, הכוונה או כל דבר שעלול להוביל לפעולה על סמך האמור באתר ללא התייעצות קודמת בגורם מקצועי בעל רישיון מהמדינה לתת יעוץ או הכוונה בנושאים אלו.

האתר הזה אינו קשור באופן ישיר עם שום ארגון, למעט תכנים שפורסמו כחלק משיתוף פעולה עם חברה, אדם או ארגון אחר. במידה ואת\ה אדם או ארגון ואתה רוצה לשווק את עצמך כאן באתר ע”י תרומת תוכן, הנך מוזמן ליצור קשר עם בעלי האתר בדבר יצירת שיתוף פעולה כזה או אחר.

בעלי האתר הזה רשאים לסגור את האתר או למחוק ולערוך תכנים ללא כל הודעה מוקדמת לגולשים או לשותפים ליצירת התוכן המוצג באתר, וזאת רק על סמך ובהתאם לשיקול דעתם של בעלי האתר.

מכוח תקנון זה, בעלי האתר רשאים לשנות ולעצב מחדש את: תנאי השימוש באתר, את תוכן האתר, את הקבצים והמדיה המוצגים באתר (להלן “’קניין רוחני”) ללא הגבלה וללא התראה או אזכור מיוחד לאחר או תרום השינוי, ואין לגולשים או השותפים ליצירת התוכן באתר זכות תלונה או תביעה בנושא של אי שביעות רצון בדבר השינוי.

הרבה זמן יקר ופוקוס הושקעו ביצירת התוכן והקניין הרוחני המופיע באתר, ולכן כל הקוד, העיצוב, המדיה, התוכן וכל קובץ אחר של מידע שיצרו בעלי האתר שייכים רק לבעלי האתר ויוצרי תוכן והם מהווים קניין רוחני המוגן בדין. בשביל להימנע מתביעות מיותרות, אין להשתמש בכל הנזכר מעלה ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר.

ניתן לקשר לתוכן של האתר ע”י שימוש בכתובת הדף, אבל אסור להפיץ, להעתיק, לשכפל, לפרסם או לחקות את הקניין הרוחני של בעלי האתר ללא אישור בכתב.

בעלי האתר מודיעים בזאת כי האתר לא יהיה זמין בכל עת, ואפילו יתכן בסבירות גבוהה כי בעלי האתר יסגרו את האתר, ימכרו את האתר או אפילו ימחקו לצמיתות את כל הקניין הרוחני והתוכן המפורסמים בו ללא כל גיבוי או מתן התראה מוקדמת לשום צד ב’ או ג’. כמו כן, לא יינתנו פיצוים בגין הדברים הנ”ל.

הקישורים באתר לדפים פנימיים באתר או לכל אתר חיצוני אינם מהווים ערובה, הבטחה או התחייבות כי מדובר באתר בטוח, איכותי או בעל מידע אמין שניתן להסתמך עליו. תמיד יש להיוועץ בגורם מורשה ומוסמך, ולכן כל ביקור לקישור המופיע באתר יעשה רק סמך דעתכם האישית בלבד, ואתם לוקחים אחריות אישית ובלעדית על כל נזק שעלול להיגרם לכם כתוצאה מלחיצה על כל הקישורים המופיעים באתר.

במידה ואתם מעלים לאתר תוכן או מפרסמים תגובה או כל קניין רוחני אחר, אתם מעניקים לבעלי האתר זכות מלאה להשתמש בקניין זה כראות עיניהם וללא צורך באישור או התראה ליוצרי התוכן שפורסם באתר.

לסיכום: כל התוכן המוצג פה באתר הוא לצרכים אינפורמטיביים ובידוריים בלבד, אין התוכן מהווה ייעוץ או הכוונה בשום צורה, ולכן בעלי האתר אינן נושאים באחריות מכל סוג שהוא.
וכמו שנאמר פה המון פעמים, אין להסתמך על האמור פה באתר, ושימוש במידע המוצג הוא באחריות המשתמש בלבד, ותמיד יש להיוועץ בגורם מקצועי ומוסמך לפני ביצוע פעולות פיננסיות ופנסיוניות. מובהר בזאת כי בעלי האתר לא יהיו אחראים על נזק או הפסד שעלול להיגרם עקב הסתמכות על האמור פה באתר.

כמו כן, נציין ונבהיר שוב, שבעלי האתר אינם אחראים לנכונות ו\או השלמות ו\או העדכניות של התוכן המוצג פה באתר, ולכן אין להסתמך על האמור פה באתר.
מבקרי האתר מתבקשים לא לבצע פעולות על סמך הנאמר פה באתר ללא ייעוץ קודם עם בעל רישיון רלוונטי.

באתר הגולשים יכולים להביע את דעותיהם בתגובות, אך בעלי האתר אינם אחראים לתכנים ולדעות המגיבים. האחריות הבלעדית על התגובות ועל תוכנם הינה על המגיבים עצמם, ויש לקחת כל דעה שמוצגת כאן באתר בעירבון מוגבל בלבד ואין לראות בה כייעוץ או הכוונה או “טיפ” לקניית נייר ערך או מוצר כזה או אחר.

כמו כן, בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לערוך או למחוק תגובות לפי שיקול דעתם וללא כל הודעה מוקדמת למגיב או לגולשים. לרוב מחיקה כזו תתבצע במידה ותוכן התגובה הינו בעל אופי של: יעוץ, המלצה על ניירות ערך, פוגעני, בלתי לחוק או מכל כל סיבה אחרת שסבירה בעיני בעלי האתר.

בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לחסום כל משתמש מגלישה באתר ללא צורך במתן הודעה מראש וללא צורך להסביר את סיבת החסימה לגולש.

הגלישה באתר מהווה הסכמה לתנאי האתר מצד מבקרי האתר. ולכן מבקרי האתר מסכימים לפטור את בעלי האתר מכל מאחריות לנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מהסתמכות על המידע המוצג באתר.

מדיניות הפרטיות של האתר:

האתר הזה עושה שימוש בקבצי קוקיז, והוא אוסף באופן אוטומטי מידע אודות הגולשים שמועבר באופן אוטומטי לבעלי האתר, המידע שנאסף עלול לכלול את שמך, כתובת IP שלך, כתובת האימייל, מאפייני התוכנה והחומרה שדרכם אתה גולש, מספר הטלפון ו/או פרטי כרטיס אשראי וגם ואת פרטי העמוד שבו ביקשת לצפות ואפילו את ההתנהגות שלך באתר.
כל המידע הזה נאסף ונשמר באופן אוטומטי , ובגלישתך באתר אתה מסכים למדיניות הזו.

ולכן גלישה ו\או שימוש באתר מהווה אישור לאיסוף המידע הנ”ל ע”י בעלי האתר, המידע שנאסף עליך באופן אוטומטי דרך האתר בגלל שאתה גולש בו עשוי לשמש כדי:
להציג לך תוכן שיווקי מותאם אליך
ליצור אתך קשר בעזרת אותם פרטים
לשנות ולהתאים את האתר לצרכיך
וכל שימוש חוקי אחר לפי רצון בעלי האתר.

המידע שנאסף עקב גלישתך לא יימכר, יוחלף, יועבר, או יינתן לאף חברה אחרת בשל כל סיבה שהיא ללא הסכמתך כי אנחנו דואגים לפרטיות שלך. אבל מידע כן ימסר כאשר מדובר במידע הכרחי להשלמת בקשה ו/או עסקה כזו או אחרת שהתקבלה דרך האתר.

לדוגמא, קבלת הצעה בדבר ניהול חיסכון פיננסי או פנסיוני. כמו כן, בעלי האתר הינם הבעלים הבלעדיים של המידע שנאסף באתר, וכאמור, הם רשאים לעשות כל דבר שברצונם עם המידע הזה כל עוד זה במסגרת החוק.

למרות שהאתר אינו מעביר בכל דרך שהיא את המידע שנאסף עליך לגופים חיצוניים, תנאי זה לא כולל חברות צד שלישי מוסמכות שמסייעות באיסוף המידע ובתפעול אתר האינטרנט (כמו גוגל לדוגמא).

כל החברות הנ”ל מתחייבות באופן עצמאי לפי התקנון שלהם לשמור על סודיות המידע הזה, ולכן בעלי האתר לא אחראים בשום אופן לדליפת מידע או שימוש לא חוקי במידע שנאסף עליך ע”י צד שלישי או נותן שירות לאתר.

בעלי האתר מתייבים לעשות את מיטב המאמצים בשביל למסור רק מידע שהוא שאינו אישי וכזה שאינו מאפשר לזהות אותך באופן אישי, אבל חשוב שתבין שהמידע שאתה מוסר מעצם גלישתך באתר עשוי להיות נגיש גם לגופים חיצוניים למטרות שיווק, פרסום ושימושים אחרים לפי שיקול הדעת של בעלי האתר או אותם גופים שקיבלו את מידע (לדוגמא גוגל).

במידה ומסרת את כתובת המייל שלך לצורך קבלת מידע, הצעה או עדכונים, תוכל תמיד ובכל שלב להסיר את עצמך מרשימת התפוצה וכך לא תקבל יותר אימיילים מהאתר בעתיד. כמו כן קיימות הוראות הסרה בתחתית כל אימייל שנשלח אליך בעבר או ישלח אליך בעתיד מאתר הזה.

וכמובן שבמידה ויעלה בידי צד שלישי להשיג גישה למידע בדרך חוקית או לא חוקית (לדוגמא בפריצה לשרתים), לגולשים באתר לא תהיה כל זכות תביעה, טענה או דרישה כלפי האתר או בעלי האתר.

לברורים ולשאלות נוספות בנושאים שהוצגו פה בתקנון, ניתן פשוט ליצור קשר עם בעלי האתר.